PTT 700 TL Yardım Başvurusu (e-devlet ev hanımlarına)

PTT 700 TL Yardım Başvurusu
PTT 700 TL Yardım Başvurusu

PTT 700 TL yardım başvurusu ve e-devlet ev hanımlarına yardım başvurusunu sizlerle paylaşıyoruz. Maddi yardım başvurusunu birlikte inceleyelim.

2020 senesinde yaşanan pandemi süreci tüm dünyayı olumsuz bir şekilde etkiledi. Dünya ekonomisi eski haline dönmeye çalışsa dahi bunda başarılı olamıyor. Ülkelerin her biri enflasyon ve zorluklarla mücadele etmekte. Bütün bunlara bir de Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş eklenince insanların yaşam şartlarında ciddi düşüşler yaşandı.

Ortaya çıkan işsizlik ve alım gücünün düşüşü aileleri çok zor durumda bırakabiliyor. Devletimiz bunun önüne geçmek adına ihtiyacı olan ailelere çeşitli yardımlar sunmakta. PTT 700 TL yardım başvurusu da sunulan bu yardımlardan bir tanesi.

PTT 700 TL Yardım Nedir?

İşinden çıkarılan, maaşı düzensiz olan, maaşı aile fertlerinin geçimi için yetersiz kalan kişiler için devlet tarafından çeşitli yardımlar hazırlanır. Genellikle hazırlanan bu yardımlar PTT üzerinden insanlara ulaştırılmaktadır. Son dönemde PTT de bir yardım kampanyası düzenlemeye karar verdi ve bu yardımı ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya başladı.

PTT tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere maddi yardım yapılıyor. Bu yardım PTT 700 TL yardım olarak isimlendirilmekte. Ülkemizdeki her bireyin bu yardıma başvuruda bulunma hakkı var. Yapılan araştırmalar sonrasında kişilerin bu yardımı alması doğru bulunursa direkt olarak isimlerine bu para yatırılıyor.

PTT 700 TL Yardım Ne Kadar

PTT 700 TL Yardım Ne Kadar?

İsminden de anlayabileceğiniz gibi PTT 700 TL yardım kampanyasında sunulan ücret 700 TL. Yardımın miktarı ailenin durumuna göre değişiklik göstermiyor. Tek bir çocuklu aile ile 6 çocuklu ailenin aldığı ücret aynı düzeyde olacak. Ayrıca bu ücretin sürekli olarak alınması gibi bir durum da söz konusu olmamakta.

PTT yardımını alacak olan kişiler başvurularını yaptıktan sonra onay alırlarsa kendilerine 700 TL tutarında yardım parası yatırılıyor. İlerleyen dönemlerde PTT tarafından bu kampanyanın tekrarlanacağı açıklanırsa kişilerin tekrar başvuru yapma hakları oluşmakta. O zaman tekrar bu yardımı alabilirler.

PTT 700 TL Yardım Nereye Yatar?

Devlet tarafından sunulan yardımlar genellikle PTT üzerinden insanlara ulaştırılıyor. Kişinin hangi banka ile çalıştığı ya da banka hesap bilgileri kolay bir şekilde öğrenilememekte. Bu yüzden de devlet tarafından yardımlar kişinin adına PTT’ye yatırılıyor. Yardım almaya hak kazanan kişiler yanlarına kimlik belgelerini alarak PTT şubelerine gidebilirler.

PTT üzerinden para çekme işlemleri bankadan farksızdır. Banka şubelerinin tamamından para çekebileceğiniz gibi PTT şubelerinin hepsinden para çekebilirsiniz. Bunun için kimlik kartınızı yanınıza almanız yeterli olur. Vezneye yardım parasını çekmek istediğini söylediğinizde birkaç dakika sonra para elinize ulaşacaktır.

PTT 700 TL Yardım Şartları

PTT 700 TL Yardım Ne Zaman Yatacak

PTT tarafından düzenlenen kampanyada paraların yatacağı tek bir tarih bulunmuyor. PTT, tüm başvuruları bir araya getirdikten sonra yardımları dağıtmamakta. Gelen başvurular araştırılıyor ve kişinin PTT 700 TL yardım kampanyasına katılması doğru görülürse yardımı onaylanır. Böylece para da direkt olarak aktarılıyor.

Başvurular ne kadar erken yapılırsa başvuru onayının gelmesi ve paranın yatması o kadar erken olur. Birkaç hafta içerisinde yapılan başvurular araştırılacak ve bir sonuca bağlanacaktır. Sonrasında şubelerden paralar kolayca çekilebilir.

PTT 700 TL Yardım Şartları

PTT tüm vatandaşlarımızın bu yardım için başvuruda bulunabileceğini açıkladı. Ancak başvuruda bulunan herkes bu yardımı alamayacak. PTT 700 TL yardım kampanyası ile 700 TL yardımı alacak olan bireylerin;

  • Ailesinde engelli ya da bakıma muhtaç bireylerin olması,
  • Kendisinin engel durumu olması,
  • Sosyal güvencesinin olmaması,
  • Düzenli gelirinin olmaması,
  • 65 yaşından büyük olması,
  • Gerçekten bu paraya ihtiyacının olması,
  • İşten çıkarılmış ya da uzun süredir işe girememiş olması, gibi şartlardan bir ya da birkaçını sağlamalıdır.

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT 700 TL Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yardımı alabilmek için e-devlet platformundan başvuruların yapılması gerekmektedir. Platforma giriş yaptıktan sonra arama kısmından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bölümüne girilebilir. Bunun hemen ardından destek başvurusu kısmına geçilmesi gerekli olacaktır. Burada sosyal Ekonomik Destek seçeneğine tıkladıktan sonra sizden istenen bilgileri girerek başvurularınızı yapabilirsiniz.

PTT 700 TL Yardım Başvuru E-Devlet Formu Linki

E-devlet sisteminde arama yapmakla uğraşmak istemiyorsanız direkt olarak linkine tıklayarak sayfaya giriş yapabilirsiniz. Ardından sizden istenen bilgileri eksiksiz bir şekilde girerek başvurularınızı tamamlayacaksınız. Linke tıkladıktan sonra sizden giriş işlemlerini yapmanız istenecek. Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubesinden almanız şarttır.

AİLE DESTEK PROGRAMI ÖDEMELERİMİ NE ZAMAN ALABİLİRİM?

Aile Destek Programı ödemeleri, aylık olarak hazırlanan ödeme listeleri çerçevesinde merkezi olarak yapılmaktadır. 850 ile 1250-TL arasında değişen tutarlarda olmak üzere en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecektir. 12 aylık ödeme döneminin son ödemesi 2023 yılı Haziran ayı için olup bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayı gerçekleştirilerek söz konu destek programı sona erecektir.

AİLE DESTEK PROGRAMI HAK SAHİPLİĞİM NEDEN FESHEDİLDİ?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti tarafından hak sahibinin ve hanesinin hak sahipliği şartlarını taşımaya devam etmediği yönünde karar alınması durumunda yardım reddedilir.
Ayrıca her ödeme döneminde ödeme listesi oluşturulmadan önce gerekli merkezi kontroller yapılarak hak sahibinin vefat etmesi ya da Aile Destek Programı kapsamı dışına çıkması halinde yardım, Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi tarafından feshedilir.

11 yorum

  1. Benim de iki tane okula gide nim var ikisi de üçe gidiyor ben daha Bir yardlm alamlyorum iki oğlum ceza evinde ben tek elek tirik yardlmlndan baş ka yardlm alamlyorum evim sensin kira iki bin birden beri yardlm larlmln kesildigini soyluyorlar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.